Байерн Мюнхен победиха с 1:0 „Хамбургер“ като гост

Байерн Мюнхен бе на път да загуби първи точки през сезона, но късен гол на младока Йосуа Кимих в двубоя срещу Хамбургер ШФ все пак донесе успеха за баварците, които остават с пълен актив от 5 победи от 5 мача.

В Хамбург тимът на Карло Анчелоти, който отново направи рокади в състава си, излезе срещу отбор с три поредни загуби, който отчаяно се нуждаеше от точки.

Разликата в класите обаче бе видна от самото начало като макар и в спокойно темпо, мюнхенци ръководеха случващото се на терена. Натискът на гостите се увеличи през второто полувреме, когато на терена се появиха Артуро Видал и Франк Рибери.

В 88-ата минута. Рибери проби отляво в наказателното поле и подаде перфектно към Кимих, който трябваше само да засече в опразнената за победното 1:0.

Така в класирането Байерн остана лидер с пълен актив от 15 точки докато Хамбургер ШФ е с едва една на 16-а позиция.