Арсенал с голова вихрушка срещу норвежци

Головете във вратата на Викинг можеше да бъдат и повече, но в 4-ата минута Санти Касорла пропусна дузпа за Арсенал. Все пак в 33-ата минута Джоел Кембъл откри резултата. След центриране от корнер Ел Нени стреля с глава и костариканецът отблизо засече топката във вратата.
Головата фиеста обаче се развихри през втората част на мача, когато паднаха останалите седем попадения. В 50-ата минута Касорла с далечен удар удвои преднината на своя тим. Само три минути пъ-късно Тио Уолкот направи резултата класически с удар около точката на дузпата, а в 55-ата минута Хаукас си вкара автогол за 0:4.

Отново Джоел Кембъл се разписа в 59-ата минута след хубава многоходова атака и удар в напречната греда. След това Алекс Иуоби заби следващите два гола в 71-ата и 81-ата минута след две хубави контри. Крайното 0:8 пък оформи Чуба Акпом в 89-ата минута, след като довкара лошо избита топка от вратаря след силен удар на Белерин.