Барселона разби с 6:2 гостуващия Бетис

Шампионът на Испания Барселона разби с 6:2 гостуващия Бетис в среща от първия кръг в Примера. Арда Туран (6), Лионел Меси (37 и 58) и Луис Суарес (42, 56 и 82) зарадваха около 66 хиляди на „Камп Ноу“.Арда замени отсъстващия Неймар в нападателния тризъбец с Лионел Меси и Луис Суарес

. Новите попълнения Самюел Юмтити и Денис Суарес попаднаха в състава, а Сержи Роберто влезе в ролята на десен бек. Гостите от „Бенито Вийямарин“ подредиха 3-5-2 с Рубен Кастро и Антонио Санабри.След това попадение темпото поспадна. Луис Енрике пусна в игра Мунир Ел Хадади и върна Арда в халфовата линия. В 74-ата минута Мунир асистира на Меси, който стреля без забавяне към близкия ъгъл – вратарят се справи и изби в корнер. В 82-ата минута Суарес отбеляза страхотен гол, след като завъртя топката покрай стената от пряк свободен удар