Ибрахимович продължава доброто си представяне за Мначестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед продължава с добрите си резултати от началото на сезона, записвайки победа с 2:0 над Саутхемптън на „Олд Трафорд“в първия мач през кампанията.

Саутхемптън изиграха силно първо полувреме, но се оказаха назад в 36-ата минута, когато чудесно центриране на Уейн Рууни отдясно бе посрещнато от Златан, и той с чудесен отскок преодоля Жозе Фонте и отправи силен удар с глава, при който Фрейзър Форстър не успя да реагира.

Изходът от двубоя бе предрешен още в началото на втората част, когато реферът Антъни Тейлър посочи бялата точкаслед като Люк Шоу бе повален от Жорди Класие в наказателното поле. Златан бе категоричен при изпълнението, за да увеличи сметката си, откакто играе за Юнайтед на 4 гола.

По ирония на съдбата само минута по-рано гол на Душан Тадич бе отменен заради засада.

До края единствената интрига остана, дали Златан ще завърши хеттрика си. Последния път, когато вкара три гола в един мач, бе през април, когато игра за Пари Сен Жермен срещу предишния отбор на Клод Пюел, Ница. Ибра щеше да има добра възможност в края, ако Пол Погба му бе подал, докато бе в добра позиция, но французинът, който направи повторния си дебют за червените дяволи след рекордния си трансфер за 89 млн. паунда действа егоистично и реши да стреля, но бе неточен.

Докато Юнайтед затвърди първото си място в класирането, Саутхемптън остава без победа след два кръга./Новаспорт