Манчестър Сити – Мидълзбро 1:0

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити приема Мидълзбро на „Етихад Стейдиъм“ в първи двубой от 11-ия кръг. Серхио Агуеро откри резултата в 43-ата минута.
Джосеп Гуардиола е направил три промени в сравнение със състава, който победи с 3:1

Барселона през седмицата. Клаудио Браво се завръща на вратата, Гаел Клиши започва вместо Николас Отаменди, а Хесус Навас заменя Рахим Стърлинг. Александър Коларов е преместен в центъра на отбраната.

bet356bonus
Джосеп Гуардиола е направил три промени в сравнение със състава

Една промяна има в 11-те на Айтор Каранка – Де Роон е титуляр за сметка на Гастон Рамирес.

Преди почивката действията очаквано се развиваха изключително в половината на гостите. Първите положения до гол, до които стигнаха „гражданите“, обаче бяха чак след 30-ата минута. Първо, удар на Агуеро бе избит от Валдес, а Силва не успя да направи добавка. След това Дауниниг блокира нов опасен шут на аржентинеца. В 36-ата минута Кун отправи още един изстрел, който обаче премина на сантиметри встрани.

Валдес се намеси добре още в две ситуации, но две минути преди почивката логичното се случи. Де Бройне центрира отдясно, а Агуеро засече на близката греда и с удар отблизо аржентинецът отбеляза 150-ия си гол за Манчестър Сити. В последната секунда на първото полувреме шут на Навас от малък ъгъл срещна гредата.