Мечтата на Реал Мадрид за требъл се изпепели

Световният клубен първенец Реал Мадрид отпадна от турнира за Купата на краля след 2:2 като гост на Селта в мач реванш от 1/4-финалите на турнира. Преди седмица галиският тим беше спечелил с 2:1 на „Сантиаго Бернабеу“. За домакините точни тази вечер бяха Данило (44 – автогол) и Даниел Вас (85).

Мадридчани реализираха чрез Кристиано Роналдо (62) и Лукас Васкес (90). Така европейският шампион се прости с амбицията да завоюва требъл и продължава гонитбата на два трофея до края на сезона.

Поради кадровите проблеми в отбрана Зинедин Зидан върна Каземиро в центъра на защитата. В атака Зизу разчиташе на Марко Асенсио, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Едуардо Берицо подреди 4-3-3 с офанзивна мощ, съставена от Яго Аспас, Джон Гуидети и Тео Бонгонда.

Гостите от „Сантиаго Бернабеу“ започнаха агресивно в търсене на ранен гол и изпълниха два корнера за две минути игра. В шестата минута Иско шутира от 20 метра, а Серхио Алварес плонжира и улови. В осмата Бензема получи топка около аутлинията и центрира остро – Факундо Ронкалия се намеси.

При ответната акция Даниел Вас изведе с петичка Гуидети и русокосият нападател стреля над гредата. „Лос меренгес“ диктуваха темпото и търсеха пробойни в отбраната на галиския тим. В 18-ата Кристиано нанесе прекалено висок удар с глава. Минута по-късно Кико Касийя трябваше да излиза напред и да спира Яго Аспас. Мадридчани доминираха тотално и поставяха своя опонент почти под постоянно напрежение.

В 26-ата малшансът лиши Роналдо от попадение. След центриране отдясно португалецът стреля с глава, Алварес изби в напречната греда, а при добавката CR7 насочи в лявата греда с крак от едва три метра. В 35-ата домакините пропиляха великолепна възможност. Топката беше върната назад към Каземиро и той я изрита на ръба на наказателното поле към Аспас. Испанският национал напредна сам срещу Касийя и реши да подава встрани към Гуидети, но пасът не се получи.

В 39-ата Серхио Рамос стреля с глава при корнер – Алварес беше подготвен. Минута по-късно Гуидети прати истинска бомба към близкия ъгъл на Касийя, а вратарят на столичани направи зашеметяващо спасяване, избивайки в корнер. След центрирането Неманя Радоя насочи неточно от далечната греда. В 44-ата момчетата на Тото Берицо откриха резултата. Начо Фернандес загуби спора с Вас и халфът подаде към непокрития Гуидети на дузпата. Кико Касийя успя да спаси удара на нападателя, но топката отскочи и се удари в крака на Данило и след рикошет топката влетя в мрежата за автогол.

Втората част започна с по-активна игра на галисците, които бързо бяха озаптени. Реал натискаха и търсеше попадение предимно чрез статични положения. В 58-ата минута Тони Кроос хитро потърси близкия ъгъл от фал и изненада вратаря, който очакваше центриране. Алварес все пак се справи и изби в корнер. В 61-ата Кристиано се устреми срещу двама и падна пред наказателното поле, но сигнал за нарушение не последва.

Само минута по-късно португалецът изравни след пряк свободен удар при друга ситуация. Номер 7 стреля от 21 метра по диагонала и изненада вратаря – 1:1. Пет минути по-късно Рамос изпусна грандиозно положение. След центриране от фал, той беше изпуснат на втора греда и от едва четири метра насочи с глава в аут. При следващата атака и Бензема най-сетне попадна в полезрението на камерите с диагонален шут – покрай гредата в аут.

В 69-ата набралият самочувствие Роналдо отново реши да стреля от фал – този път от около 26 метра. Топката тупна коварно и почти облиза гредата на вратата, ала не намери очертанията. В края Зидан усили нападението с включването на Лукас Васкес и Алваро Мората. В 81-ата много футболисти на „лос бланкос“ се събраха в наказателното поле, топката достигна до Данило, който центрира в ръцете на вратаря.

В 83-ата Мората шутира по земя към диагонала, а Алварес улови. Мадридчани натискаха осезаемо своя противник, но той отговори по най-добрия начин. Домакините стигнаха до втори гол след чудесна атака, започната отдясно и завършена от Дани Вас. Халфът прати топката в долния ляв ъгъл на Касийя след прецизно насочване с вътрешен от 17 метра – 2:1.

Въпреки попадението в последните секунди имаше интрига. В 90-ата минута Васкес направи 2:2 с летящ плонж, след като топката беше отклонена към него след корнер. До края „небесносините“ не се поддадоха на паниката и изнесоха топката далеч от своята врата.

Селта е третият полуфиналист за Ла Копа заедно с Алавес и Атлетико Мадрид. Предстои последният сблъсък между защитаващия трофея си Барселона и Реал Сосиедад.

Селта – Реал Мадрид – 2:2 (общ резултат 4:3)
1:0 – Данило (44 – автогол)
1:1 – Кристиано (62)
2:1 – Вас (85)
2:2 – Васкес (90)

Селта: Серхио; Майо, Кабрал, Ронкалия, Джони; Марсело Диас, Радоя, Вас (88 – Сержи Гомес); Аспас (93 – Фонтас), Гуидети (84 – Хозабед), Бонгонда
Реал Мадрид: Касийя; Данило, Каземиро (89 – Мариано), Рамос, Начо; Иско (80 – Мората), Кроос, Ковачич; Асенсио (76 – Васкес), Бензема, Кристиано