Ударно начало за Метц

Новакът в Лига 1 Метц започна по отличен начин шампионата в Лига 1. Тимът от Източна Франция обърна коравия тим на Лил в двубоя от първия кръг и спечели с 3:2. Домакините на два пъти губеха в срещата след попадения на португалския талант Маркош Лопеш, но Мевлют Ердинч изравняваше.

За 2:2 турчинът се разписа от дузпа. Две минути преди края на мача реферът Микаел Лесаж посочи за втори път бялата точка и новото попълнение на Метц Ян Жуфър донесе успеха на тима.

Със същия резултат Каен победи Лориен. Мерлузите поведоха набързо с 2:0 с голове на Бенжамен Муканджо, но в средата на първата част Зарго Туре бе изгонен и нормандците стигнаха до равенството още преди почивката. Точни бяха Силвио Роделен и новото попълнение Иван Сантини.