Ясни са всички четвъртфинали в мъжкия баскетбол

Европейският шампион Испания спечели срещата с Франция категоричното с 92:67 в четвъртфиналите от олимпийския баскетболен турнир при мъжете. Срещата започна по-добре за французите, но Испания успя да поеме контрол още до края на първата четвъртина с резултат 19:16 в полза на „Ла Роха“.Исп анците продължиха да играят на по-високи обороти и авансът им достигна 13 точки на почивката при 43:30.

През второто полувреме Испания продължи да доминира, а финала приключи с 25 точки разлика в резултатите на двата отбора. Никола Миротич вкара 23 точки за Испания, а Уили Ернангомес завърши с 18. За Франция капитанът Тони Паркър приключи с 14 точки, а с 13 остана Нандо де Коло. за да достигне до убедителния успех с 25 точки разлика

В полуфиналите Испания ще играе с победителя от срещата между САЩ и Аржентина.

Националният отбор на Австралия стигна безпроблемно до полуфиналите в олимпийския турнир по баскетбол при мъжете, след като разгроми с 90:64 европейският вицешампион Литва.

В полуфиналите Австралия ще срещне победителя от балканското мегадерби между Сърбия и Хърватия.