Драма на „Сан Сиро“

Милан стартира Серия „А“ с много драматична победа. „Росонерите“ надвиха с 3:2 Торино на Синиша Михайлович след голово шоу на Карлос Бака, който вкара хеттрик. Герой обаче стана 17-годишният Джанлуиджи Донарума, който парира дузпа в 95-ата минута на Андреа Белоти за евентуално 3:3 и донесе първите три точки.

Колумбийският таран откри головата сметка на Милан в 38-ата минута с глава, но Белоти също с глава изравни в 48-ата минута. Голаджията на домакините вкара за първи път три гола в Италия с попадения в 50-ата минута и 62-ата минута от дузпа. Резервата Даниеле Безале в 90-ата минута намали, а драмата стана пълна в 94-ата минута. Реферът Антонио Дамато отсъди дузпа за гостите и даде червен картон на Габриел Палета.